Protože jsme velcí milovníci masa a uzenin a se svými přáteli rádi trávíme společné chvíle na zahradě, rozhodli jsme se naše pravidelné dýchánky pozvednout na vyšší úroveň a pro uspokojení našich kulinářských choutek jsme sehnali v Čechách málo vídanou  udírnu Smokey Mountain Cooker, která podle reklamních hesel svou velikostí a uživatelským rozhraním přesně odpovídala našim potřebám a požadavkům.

Udírna Weber

Udírna Weber

Snadno se montuje

Na udírnu jsme se skládali v deseti lidech, každý rovným dílem, nikoho nevyjímaje. Po uhrazení zálohové faktury ( Jinak velký dík za příjemnou slevu, kterou nám pražský Weber prodejce poskytnul – výměnou za sadu fotek to byl myslím z naší strany dobrý obchod 🙂 )  a vyjednání přepravních podmínek nám už nezbývalo nic jiného než se těšit a netrpělivě čekat, až nám doručovatel naší novou „milenku“ přiveze až domů. Netrvalo dlouho a vytoužená chvíle skutečně nastala. Už při vybalování udírny se naše společnost chovala jako hejno malých dětí při rozbalování dárků o Vánocích. Nedočkavostí se všem chvěly ruce, u úst se tvořila pěna a každý s každým se předháněl v zuřivějším drásání a trhání ochranného obalu, ve kterém byla naše udírna uvězněna. Krátce po rozbalení jsme se dočkali prvního příjemného překvapení. Montáž udírny Smokey Mountain Cooker totiž nebyla nikterak náročná a pro její úspěšné dokončení jsme si bohatě vystačili s obyčejným šroubovákem a srozumitelným návodem napsaným v našem rodném jazyce. Jednotlivé části udírny do sebe dobře pasovaly a i nepříliš nadaný kutil by dokázal poskládat udírnu během několika málo minut.

 

Bytelná konstrukce a velké rošty

Krátce po dokončení montáže jsme se seznámili s dalšími přednostmi naší nové udírny. Jednou z nich byla bytelná konstrukce a výborná stabilita. Udírna Smokey Mountain Cooker je válcového tvaru a má její plášť je vyroben ze smaltovaného porcelánu a spojovací součástky jsou z kvalitního kovu. Jednou z předností udírny Smokey Mountain Cooker je velkorysý prostor na uzení, popřípadě grilování. Udírna je vybavena dvěma nad sebou umístěnými grilovacími plochami o shodném průměru 57 centimetrů. To je dostatečný prostor, abyste si najednou připravili například tři kuřátka a jednu vepřovou kýtu. Udírna Smokey Mountain Cooker se tak skvěle hodí pro rodinné oslavy a jiná posezení o větším počtu hostů.

 

Snadné ovládání je základ

S udírnou Smokey Mountain Cooker se rychle skamarádí opravdu každý, dokonce i úplný začátečník. Ovládání udírny je intuitivní a pomocí teploměru zabudovaném v poklopu a regulátoru žáru v podobě tří samostatných průduchů se nám v udírně snadno udržovala taková teplota, jakou jsme podle receptu potřebovali. S takto snadným kontrolování a regulováním teploty pro nás problém proniknout i do náročnějších uzenářských technik, jako je například uzení studením kouřem, což je metoda pomocí níž se připravují například šunky, některé druhy klobásek, ale třeba i různé sýry. Potěšující byla i velikost dvířek u podavače briket, která byla více než komfortní. Přikládání pod kotel tak bylo velmi snadné a pohodlné.

 

Dokonale čistá udírna dá pořádně zabrat

Až doposud byla řeč o samých pozitivech. Udírna Smokey Mountain Cooker se dobře montovala, snadno se v ní zatápělo, dobře se v ní udilo všemi známými udírenskými metodami atd. Problémy nastaly až ve chvíli, kdy byla udírna vyhaslá, pivo vypité, talíře prázdné a břicha našich hostů se dmula k prasknutí. Přišla totiž chvíle na úklid a hlavně čištění udírny. A tady nastaly zmíněné komplikace. Napoprvé jsme se snažili udírnu vyčistit pomocí standardních čistících přípravků, které jinak používáme na mytí nádobí. Souboj saponátu se špínou na udírně dopadl jasnou porážku čistícího přípravku. Úspěch jsme slavili až při použití speciálních přípravků na čištění trub a ještě lepších výsledků jsme dosáhli díky přípravkům na připálené trouby. Náročnější odstraňování nečistot je částečně způsobeno i povahou samotného uzení, při kterém nedosahuje teplota uvnitř udírny takových výšin jako při grilování a špína a mastnota se tak snadněji usazují a následně o to hůř čistí. Když bychom si ale měli udělat konečné bilancování, tak jsme s koupí udírny Smokey Mountain Cooker rozhodně neprohloupili, neboť za vynaložené peníze jsme dostali přesně to, co jsme chtěli. Vysoce kvalitní zařízení, s jehož pomocí si víkend co víkend můžeme dopřávat nálož našich oblíbených uzenin a jiných uzených pochoutek.

Komentáře k tomuto příspěvku jsou uzavřeny.

Poslední recepty

Uzení masa na grilu

Vytvořeno Lis - 3 - 2015

Žádný komentář

Vegetariánský burger

Vytvořeno Čvc - 3 - 2015

Žádný komentář